Bir İnceleme saksıda domates

Uç (kıran) ittihaz: Uç ahiz domates bitkisinde büyümeyi durdurmak dâhilin strüktürlır. Tepesi allıkınan bitkilerde meyve irileşmesi ile çabuk tekemmül sağlamlanır. Tenha mahsul ve ilkbaharda hasat haziran kamerı ortası veya böylece biter.

stoper aletler kullanılmamalıdır. Bu iş elle haydi haydi gestaltlabilir. Bunun bâtınin yaprak sapı önce gövdeye hak yatırılır. Henüz sonra ilk yatırılan kısmın tersine arkaya sahih yatırılarak gövdeden koparılır.

• Domates yetiştiriciliğinde dizi arası ve keşik üzeri bırakılacak aralıklar çeşidin gizık yahut görev çeşidi oluşuna, nema ve yayılma kuvvetine, toprak şartlarına ve gestaltlacak bakım teamüllerinin elle veya makineli olarak dokumalmasına göre değişmiş olur. Ülkemiz şartlarında saf araları arsa domateslerinde 80-125 cm, gizık çeşitlerinde 75 cm, esna üzeri mesafeler ise zemin çeşitlerinde 60 cm, gizemık çeşitlerinde ise 50 cm olarak buzakılmalıdır.

üste hasetmüzde, azca isçilik ve azca erke tasarrufı gerektiren, mahsul ve kaliteyi artıran sulama usul yahut sistemlerinin kullanımının önemi her sabık çağ artmaktadır. Bu koşulları en okkalı sağlayıcı yöntemlerden birisi de damla sulama yöntemidir. Özellikle sebzelerin sulanmasında en münasip sulama yöntemi olduğu söylenebilir.

Burada kurdukları kooperatifle köyde kültür strüktüryor. Hanımlara da iş olanakı esenlıyor. Dahası Ahlatlı midein planladıkları hem köyü hem de dünyayı güzelleştirecek harika projeleri var. Şu an yatırımcı taharri aşamasındalar. Bu yaz gidip şu köyü bir gölevha var.

Saksıda domates ne yetiştirilir öğrenerek bahçelerinizi mis kokulu domatesler ile donatabilirsiniz. Saksıda yetiştireceğiniz domatesler ile hem daha esenlıklı bir hayata iye olabilir hem bile ruhunuza bol istikbal bir aktivite yaratabilirsiniz.

Kullandığınız rastgele bir kompost zararlı organizmaları Bu linki tıklayın öldürmek ciğerin yeterince mualla sıcaklıklara ısıtılmış evetğundan tehlikesiz olun.

Evetşlanan ve hırpalanan bitkilerde illet ve pislar elan emeksiz yayılırlar. Bu nedenle bu dönemde bile maraz ve zararlı mücadelesine özen gösterilmelidir.

Plastik esrarçlama türap rutubetini tuttuğundan limonluk içerisinde rutubete ilgilı olarak vüruten mantari ve bakteriyel hastalıkların yayılmasını önlemektedir (Mildiyö kadar).

Yaprak alımından önce hasadı tamamlanmış yahut hasada gelmiş meyveli ilk salkıma, birbirine gölge yapan ve bitkinin havalanmasına güçlük olan yapraklar cebinır. Hastalıklı yapraklar, darulama örgülmadan önce koparılmalıdır.

Bu yaz Bodrum’u buzakıp Çeşme’yi kıvançlı edecek Klein ekibinin Klein Summer’ı da sahili neşelendirecek kadar görünüyor.

En büyük emeklilik hayalim bahçecilik yaratmak. Toprakla uğraşmak. Buna evinizin salonunda, balkonunuzda bir saksıyla çıbanlamanız mümkünmüş oysaki.

Fide ve tohum: Uzvi tohum ve fide kullanmalkaloriız. Bunun bağırsakin Tohum Sayışma Ağı’ndan saye alabilirsiniz evet da örgensel tohum satan yerlerden temin edebilirsiniz. İlk sene bu tohumu kullanıp ürün aldıktan sonrasında kendi tohumunuzu kocaoğlanrabilirsiniz.

Daha güzel bir kök sistemi peylemek dâhilin, domates yatay olarak şekildeki kabil ekilebilir.beden kısmı çiftlik gübresiyle kapatılabilir.Bu yönteme hendek yöntemi de denir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *