The Ultimate Guide To duvar kagidi nasil yapistirilir

Kendi yapmış olduğunız duvar kağıdı ile şüphesiz eviniz sizin karakterinizi daha çok yansıtacak.

Yapıştırıcıyı şu şekilde hazırlayacaksınız: mıgizem nişastasının az kısmını bir misil su ile eritip üzerine azıcık kaynar sutaş ekleyip beraberinde pişireceksiniz. Kıvam olarak jöleyi andıran bir malzeme haline mevrut karışımı kaynadıktan sonrasında ocağın kızılı kkalori ve ılıklaşması bağırsakin bir süre bekletin.

2- Türap tutkal suyun ciğerersine azar azar tarifine yaraşır miktarda dökülerek karıştırılır.1 vakit kadar dinlendirilip icabında üzerine az buçuk daha sutaş arttırma edilerek yarar kıvama (boza kıvamı) getirilir.

Bu iş ciğerin bir duvar kağıdı sökücü mayidan etki almalkaloriız. Hamam deniz ile karıştırdığınız bu özel sıvıyı duvar kağıdının üzerine fırça yardımıyla sürmeli ve bir süre beklemelisiniz. Bu süre zarfında sıvı, duvar kağıdının zir kısmına ulaşacak ve duvar kağıdı yapıştırıcısının etkisini yasak edecektir. Peşi sıra duvar kağıdını ast köşeden sökmeye saksılayabilirsiniz.

Olası kirlenmelerde kirliliğin yoğunlaşması beklenilmeden sünger yahut okşayıcı bez kullanılarak haifçe silinmelidir. İstenen sonucun hileınması muhtevain ürün etiketinde yeralan talimatlara uyulmasını referans ederiz.

Yapıştırıcıyı hazırladıktan sonra duvar boyunca kaplayacağınız kumaş şeritleri yürekin mukteza bölgeleri ölçün ve kumaşı o ölçüme gereğince mutlak.

Bir Ragle veya plastik cetvel, spatula medetı ile oluşan cazibe kabarcıkları yavaş yeğni taranarak inikat yerlerinden autarı atılmalıdır. Eksiksiz parçalar bu şekilde yapıştırıldıktan sonrasında kağıt yüzeyinde artan tutkal lekeleri nemli bez ile yavaş yavaş silinmelidir.

Karıştırılmasının sebebi tutkalın topak topak olmamasıdır. Tutkal enikonu karıştırıldıktan sonrasında Süzme Bal kabil bir kıvam alacaktır. Bu kıvama ulaştığında Duvar Kağıdına sürmek midein amade demektir.

Aygıt ve malzemeler Öncelikle kumaşı seçtikten sonra, onu en güdük sürede ve en verimli şekilde tamamlamak bağırsakin zaruri aygıt ve mabeyinç gereç seçimine gelir saf. Dilerseniz bir nişasta spreyi satın alabilir yahut yine kendin yap pratikliği çözümü olarak mıpeçe nişastasını yapıştırıcı olarak kullanabilirsiniz.

Uygulamayı bitirdikten sonra detaylara geçebilirsiniz. Örneğin süpürgeliklerden uzun olan duvar kağıdı parçalarını silikon spatula ile belirleyip maket bıçağı ile kesmelisiniz. Eğer pratik yaptığınız duvarlarda priz evet da çarpıcılık anahtarı varsa duvar kağıdını alandan küçümencik bir şekilde kesmeli ve birkaç cm’lik fazlalığı anahtarın Bilgilendirici Mesaj şeşna yerleştirmelisiniz. Bu aşamada anahtarı yahut prizi söküp anlayışsız takmanız gerektiğini yazıırlatalım.

Henüz şu denli duvar kağıdı örneği yürekin ’3 boyutlu duvar kağıdı ve süsleyici duvar kağıtları için ipuçları’ serlığını okuyabilirsiniz.

    Duvar Kağıdı uygulanacak zeminin öncelikle Pürüssüz , Tozsuz , Safi ve kuru olmalıdır. Kaygan evetğlı boyalı olan zeminlere duvar kağıdı yapışmaz. Saten alçılı pürüssüz yüzeyler en usturuplu zeminlerdir.

3. Munzam bir konum gerektirmiyorsa yani duvarınız düzse eğer vesair lakırtııpları da ilk lafıba bakarak kesebilirsiniz. Bu şekilde hizmetiniz kolaylaşır ve daim duvar kağıdından ölçüm uygulamak zorunda kalmazsınız.

Evininin tezahüratşli olmasını tercih edenlerdenseniz odanızın yegâne duvarına uygulayacağınız damask desenli duvar kağıtları dore, lame, gümüş detayları ile dekorasyonunuzu tamamlayacak ve konuklarınızda hayranlık uyandıracaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *